ROBART Fiber Lazer Haberler

ROBART Fiber Lazer Haberler

Ocak 2, 2018 FİBER LAZER HABERLER 0
robart lazer

ROBART Fiber Lazer Haberler

Fiber lazer kesme makinelerimiz 4 uluslararası belgeyi sahiptir.: ISO9001, ISO14001, SGS ve CE
300 w dan 12 kw ya kadar satışa sunmuş olduğumuz fiber metal kesim lazer makinalarımız ile ilgili referanslarımızı burada yayınlayacağız.

Kylo Lazer güvencesiyle satmış olduğumuz Fiber metal kesim lazerleri ile ilgili fiyat bilgisi için bizi arayınız.

referans
fiber-lazer

Basınçlı Hava ile Metal Sac, Paslanmaz, Alüminyum Lazer Kesim Yapabilirsiniz.

Yerli üretim ROBART Fiber  Lazer firması hızla metal kesim makinesi (fiber laser) üretimi yapmakta ve kurulumlarını yapmaktadır. Metal kesim yaparken en büyük maliyet şüphesiz kesim için kullanılan gaz maliyetidir.

Normalde Azot Paslanmaz ve alüminyum, oksijen siyah saç kesiminde kullanılır. Bu gaz gereksimini basınçlı hava ile karşılayabiliyoruz. Ancak limitleri var. ince saç ve paslanmaz kesim yapan firmalar için müthiş çözüm. Her müşterimize basınçlı hava ile metal kesebileceğimizin bilgisini vermekteyiz ve alt yapısı artık çok yüksek maliyetlerde değil.

Kesim yapacağınız malzeme 0.5 ve 2 mm arasında ise 15 bar basınçlı kuru hava ile kesim yapabilirsiniz. 2 kw fiber 15 bar hava ile 2 mm siyah saç kesilmektedir. Bunun için 500 litrelik, 15 bar basınçlı kompresör almanız yeterli. Kuru hava yaklaşık %78 azot, %21 oksijen ve %1 argondan oluşur. içindeki yoğun Azot miktarı kesim yapabilmemizi sağlar. Sadece kesinlikle %100 kurutulmuş bir filtre sisteminden geçmesi gerekmektedir.

fiber lazer kesim makinası
kapalı kasa metal kesim lazeri

Fiber lazer nedir?

Öncelikle fiber nedir ve nasıl oluşur ;Teknik olarak rezanatör nasıl çalışır aşağıda anlatmaya çalıştık. Bu siz son kullanıcılar için çok önemli detay değildir. (Aktif kazanç ortamının erbium, iterbiyum, neodim, disprosyum, praseodimyum, tülyum ve holmiyum gibi dogada çok nadir bulunan toprak elementleri ile katkılı bir optik fiber bir lazerdir. Lazersiz ışık amplifikasyonu sağlayan katkılı fiber amplifikatörler ile ilgilidir. Uyarılmış Raman saçılması veya dört dalga karışımı gibi elyaf doğrusal olmayanları da kazanç sağlayabilir ve bu sayede fiber lazer için kazanç olarak işlev görebilir.)

Fiber kaynağımız yani fiber rezanatör 1064 nm dalga boyu ile değişik frekans aralıklarında sürülerek bir optik kablo ile lazer kesim kafasının üzerine taşınır. Bu kafa cnc router üzerindeki spinlde yerini almaktadır. Bu kafa üzerine gelen ışın kafa içindeki merçekler ile inceltilerek ve odaklayarak malzeme yüzeyine ulaşır. Lazer ışını metal yüzeye ulaşır ve eriterek kesim işlemini yapmaktadır. Lazer gücüne göre metal kesim kalınlıkları değişmektedir. Ayrıca paslanmaz lazer kesim, sac lazer kesim, alüminyum lazer kesim, princ ve bakır lazer kesim kalınlıkları değişkenlik göstermektedir.

Siyah saç olarak bilinen, karbon çelik, hrp, dkp malzemelerini kesmek çok daha kolaydır. Alüminyum, krom paslanmaz aynı kalınlıklarda, bakır ve saç çok daha zordur. Fiber lazer kesim makineleri; fason lazer kesim İstanbul, İzmir, Antalya, Kahramanmaraş, Ankara , Konya, Gaziantep, Denizli Trabzon gibi büyük sanayi üretiminin yapıldığı yerde kullanılmaktadır. Ayrıca endüstriyel sanayi üretimi yapan tüm firmalar asansör, paslanmaz mutfak imalatçıları, makine iamaltı, tarım makinaları, gibi firmalar fiber lazer kesim makinası kullanmaktadır.

ROBART Fiber lazerler co2 lazerlere oran ile çok daha kompak, kaliteli kesim, servis maliyeti düşük, uzun ömürlü makinelerdir. Fiber lazerin 100.000 saat ömürleri olduğu bilinmektedir. Servis maliyetleri co2 makinelere oranla çok daha düşüktür. kesim yaparken paslanmaz için nitrojen (azot) gazı, siyah saç için oksiyen kullanılmaktadır. Alüminyum içinde Azot kullanılır. ayrıca basınçlı hava ile ince malzemeleri kesebilmekteyiz.

fiber lazer
boru profil kesim lazeri

 

Bir yanıt yazın

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?