Fiber lazer kesim makinesinin yaşlanmasını nasıl yavaşlatabilirim?

lazer metal kesim makinası fiyatları,lazer metal kesim izmir, lazer kesim,lazer kesim makinası,ev tipi lazer kesim makinası,mini lazer kesim makinası fiyatları,hobi lazer kesim makinası, cnc lazer kesim makinası,fiber lazer fiyatları,fiber lazer kesim fiyatları, fiber lazer nedir,fiber lazer makinası,fiber lazer kesim nedir, fiber lazer kesim makinası fiyatları,fiber lazer kesim teknolojisi, fiber lazer markalama makinası,

Fiber lazer kesim makinesinin yaşlanmasını nasıl yavaşlatabilirim?

Ocak 9, 2019 FİBER LAZER HABERLER 0

Fiber lazer kesim makinesinin yaşlanmasını nasıl yavaşlatabilirim?

Herhangi bir makinede bir süre kullanıldıktan sonra yaşlanma sorunu ortaya çıkar. Fiber lazer kesim makinesi istisna değildir.

Peki, fiber lazer kesicinin yaşlanmasını nasıl yavaşlatırsınız?

metal boru lazer kesim makinası

fiber lazer
  1. Lazer jeneratörünün düzenli bakımı.

Fiber lazer jeneratörü bir süre sonra kullanıldığında, güç düşme eğilimindedir. Düzenli olarak tozu emmeli ve dış ışık yolunu kontrol etmeliyiz.

fiber lazer
  1. Kılavuz rayı ve rafı düzenli olarak kontrol edin.

Ray ve rafta döküntü varsa, yalnızca kesme hassasiyetini etkilemez, aynı zamanda onlara zarar verir. Bu yüzden, makineyi açmadan önce rayı ve rafı kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca, onları yağla.

fiber lazer
  1. Temiz bir çalışma ortamı sağlayın.

Fiber lazer kesim makinesi , özellikle yardımcı gaz olarak hava kullananlar temiz bir çalışma ortamına yerleştirilmelidir. Aksi takdirde, parçacıklar lensleri kirletecek ve lazer kafasının kullanım süresini azaltacaktır

Kullanıcılar sadece makineyi doğru kullanmayı öğrenmemeli, aynı zamanda prensibi anlamalı ve bakımını düzenli yapmalıdır.

Sadece bu şekilde, fiber lazer kesim makinesi uzun ömürlü olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir