Fiber lazer kesim makinesinin ömrü nasıl uzatılır?

Fiber lazer kesim makinesinin ömrü nasıl uzatılır?

Ocak 21, 2022 FİBER LAZER HABERLER 0

Fiber lazer kesim makinesinin ömrü nasıl uzatılır?

Lazer kesim makinesinin ana bileşenleri devre sistemi, iletim sistemi, soğutma sistemi, optik yol sistemi ve toz giderme sistemidir.

Genel olarak, son üç kısım günlük olarak sürdürmemiz gereken şeylerdir.

referans
fiber-lazer

1. Soğutma sistemi .

Su soğutucunun içindeki suyun düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Su kalitesi ve su sıcaklığı, lazer tüpünün hizmet ömrünü doğrudan etkiler. Genellikle saf veya damıtılmış su kullanmanızı ve su sıcaklığını 35 °C’nin altında tutmanızı öneririz .

Ayrıca, suyu istediğiniz zaman akmasını sağlayın. Soğutma suyu, lazer tüpünün ürettiği ısıyı uzaklaştırmaktan sorumludur.

2. Toz giderme sistemi .

Fan uzun süre kullanılır ve çok fazla tozla kirlenir. Fanın emişinin yetersiz ve egzozun düzgün olmadığını tespit ettiğinizde, gücü kapatmanız ve fan üzerindeki hava giriş ve çıkış borularını çıkarmanız gerekir. Ardından fanın içindeki tozu temizleyin. 

3. Optik yol sistemi .

Makine bir süre çalıştıktan sonra merceğin yüzeyi tozla kaplanacaktır . Bu koşullar altında , yansıtıcı merceğin yansıtıcılığı ve merceğin geçirgenliği azalacaktır.

Operatör, etanolü ovmak için emici pamuk kullanmalı ve merceğin ortasından kenara kadar dikkatlice silmelidir. Bu işlem sırasında yüzey kaplamasının zarar görmesi ihtimaline karşı lens nazikçe silinmelidir.

fiber lazer referans
fiber-lazer

Fiber lazer kesim makinesinin ömrünü uzatmak için sadece sistemin düzenli bakımını yapmak değil, aynı zamanda iyi bir çalışma ortamına ve doğru çalışma alışkanlıklarına sahip olmak gerekir.

Daha fazla detay, bizimle iletişime geçmekten memnuniyet duyarız.

 

Bir yanıt yazın

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?