Fiber Lazer Kesim Makinelerinin Kesim Kalitesini Test Etmek İçin Dokuz Standart

Fiber Lazer Kesim Makinelerinin Kesim Kalitesini Test Etmek İçin Dokuz Standart

Mart 30, 2023 FİBER LAZER HABERLER 0
fiber lazer fiyat

Fiber Lazer Kesim Makinelerinin Kesim Kalitesini Test Etmek İçin Dokuz Standart

Bir fiber lazer kesim makinesinin kalitesi satın alırken nasıl anlaşılır, aşağıdaki 9 standart olmazsa olmazdır:

Pürüzlülük

Kesimden sonra fiber lazer kesim makinesi kesitte dikey çizgiler oluşturacaktır. Çizgilerin derinliği, kesim yüzeyinin pürüzlülüğünü belirler. Çizgiler ne kadar sığ olursa, kesim bölümü o kadar düzgün olur. Pürüzlülük sadece kenarın görünümünü etkilemekle kalmaz, aynı zamanda sürtünme özelliklerini de etkiler. Çoğu durumda, pürüzlülüğü en aza indirmek gerekir, bu nedenle doku ne kadar sığ olursa kesim kalitesi o kadar yüksek olur.

Dikeylik

Sacın kalınlığı 10 mm’yi aşarsa, kesici kenarın dikeyliği çok önemlidir. Odaktan uzaktayken lazer ışını farklılaşır ve odağın konumuna bağlı olarak kesim yukarıya veya aşağıya doğru genişler. Kesici kenar, dikey çizgiden milimetrenin birkaç yüzde biri kadar sapar. Kenar ne kadar dikey olursa, kesim kalitesi o kadar yüksek olur.

Kesme genişliği

Genel olarak, kesim genişliği lazer kesim kalitesini etkilemez. Kesme genişliği, yalnızca bileşen içinde özellikle hassas bir kontur oluşturulduğunda önemli bir etkiye sahiptir. Bunun nedeni, kesme genişliğinin konturun minimum iç çarpıklığını belirlemesidir. Sac kalınlığı arttıkça kesme genişliği de değişir. Yükseliş. Bu nedenle, aynı yüksek hassasiyeti sağlamak için, kesim genişliği ne kadar büyük olursa olsun, lazer kesim makinesinin işleme alanındaki iş parçasının sabit olması gerekir.

Doku

Kalın plakaları yüksek hızda keserken, erimiş metal dikey lazer ışınının altındaki insizyonda görünmeyecek, ancak lazer ışınının arkasına püskürecektir. Sonuç olarak, kesici kenarda eğri çizgiler oluşur ve çizgiler hareket eden lazer ışınını yakından takip eder. Bu sorunu düzeltmek için kesme işlemi sonunda ilerleme hızının düşürülmesi çizgi oluşumunu büyük ölçüde ortadan kaldırabilir.

Çapak

Çapak oluşumu lazer kesimin kalitesini belirleyen çok önemli bir faktördür. Çapakların çıkarılması ekstra çalışma gerektirdiğinden, çapakların şiddeti ve miktarı, kesimin kalitesini sezgisel olarak değerlendirebilir.

Malzeme biriktirme

Lazer kesim makinesi, eritmeden ve delmeden önce iş parçasının yüzeyinde özel bir yağlı sıvı tabakasına çarpar. Kesim işlemi sırasında gazlaştırma ve çeşitli malzemeler kullanılmaması nedeniyle müşteri kesiği rüzgarla çıkarmak için kullanır, ancak yukarı veya aşağı deşarj da yüzeyde bir tortu oluşturacaktır.

Depresyon ve korozyon

İçbükeylik ve korozyon, kesme kenarının yüzeyinde olumsuz bir etkiye sahiptir ve görünümü etkiler. Genelde kaçınılması gereken kesme hatalarında görülürler.

Sıcaktan etkilenmiş alan

Lazer kesimde kesi etrafındaki alan ısıtılır. Aynı zamanda metalin yapısı da değişir. Örneğin, bazı metaller sertleşir. Isıdan etkilenen bölge, iç yapının değiştiği alanın derinliğini ifade eder.

D oluşumu

Kesim parçayı keskin bir şekilde ısıtırsa deforme olur. Bu, özellikle ince işlemede önemlidir, çünkü buradaki konturlar ve bağlantı parçaları genellikle milimetrenin yalnızca birkaç onda biri kadardır. Lazer gücünün kontrol edilmesi ve kısa lazer darbelerinin kullanılması parçaların ısınmasını azaltabilir ve deformasyonu önleyebilir. Lazer üreticisi olarak KYLO Laser, çeşitli endüstrilerde lazer ekipmanı uygulamasına ve müşterilere en uygun eksiksiz endüstri çözümlerini sağlamaya kendini adamıştır. Sormak, ziyaret etmek ve numune yapmak için bekliyoruz. Ziyaretinizi dört gözle bekliyoruz:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir