Doğru Metal Lazer Kesim Makinesi Nasıl Alınır ?

Doğru Metal Lazer Kesim Makinesi Nasıl Alınır ?

Mart 30, 2023 FİBER LAZER HABERLER 0

Doğru Metal Lazer Kesim Makinesi Nasıl Alınır ?

Doğru bir metal lazer kesim makinesi satın almak, yatırımınızın ilk garantisidir ve süreç çoğu metal üreticisi için yıpratıcı olabilir. Bu nedenle, makineyi satın almadan önce makul bir analiz yapmak önemlidir. Bu gönderi, fikirlerinizi 3 soruyla sıralamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ayrıntılara girelim.

İçindekiler

•            Neden bir metal lazer kesim makinesi satın alıyorsunuz?

•            Ne tür bir metal lazer kesim makinesine ihtiyacınız var?

o              %10 siparişlere fazladan para harcamaya hazır mısınız?

o            Kaliteli kesme kalınlığı ile maksimum kesme kalınlığı arasındaki farklar konusunda net misiniz?

o            Kesme kalınlığını ve hızını belirleyen lazer jeneratörünün markası mı?

o            Kesme sacı veya tüp veya her ikisi?

•            Metal lazer kesim makinesini kimden almalısınız?

Neden bir metal lazer kesim makinesi satın alıyorsunuz?

Çoğu metal imalatçısı için, metal kesme işleri için bir lazer çözümüne yönelmelerinin nihai hedefi yatırım getirisidir.

Hedefe ulaşmak için basit bir analiz yapalım.

Fiber Metal lazer kesim makinesinin ortalama geri ödeme süresi 2-3 yıl, makinenin ömrü ise 8-10 yıldır.

Kesim işini dışarıdan alıyorsanız ve dış kaynak merkezine ayda 10.000 USD ödemeniz gerekiyorsa. Lazer kesim hizmetinin ortalama kar oranı %50 ile %60 arasındadır (Çin pazarından alınan verilere göre). Daha sonra şirkete bir metal lazer kesim makinesi getirirseniz, ayda yaklaşık 5000 USD ve yılda 60.000 USD tasarruf edebilirsiniz. 4-6 mm kalınlığında metal kesmeniz gerekiyorsa, 1000 W’lık bir metal lazer kesim makinesi bu işi yapmak için yeterince iyidir.   Çünkü metal lazer kesim makinesinin hizmet ömrü 8-10 yıl sürebilmektedir. Ne kadar uygun maliyetli bir yatırım! Sizinle paylaşmak istediğimiz fikir bu.

Son kullanıcıysanız, aylık boşaltma maliyetiniz nedir? Burada körleme maliyeti ile sadece malzeme maliyetlerini içermeyen veya büküm, katlama, kaynak, boyama takip maliyetlerini içermeyen kesme maliyetini kastediyoruz. Bazı müşteriler maliyeti ayrı olarak hesaplamadı. Önemli değil. Kesme maliyeti normalde işlem ücretinin yarısıdır. %50-60 ortalama kar oranının doğru bir algoritma olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle makine maliyetinize göre geri ödeme süresini hesaplayabilirsiniz. Süreyi 2 yıl içinde tuttuğunuzdan emin olun.

FİBER LAZER

Sadece mevcut üretim gereksinimlerinizi karşılamakla kalmamalı, aynı zamanda önümüzdeki 6-8 yılın temellerini atmalıdır.

Ne tür bir metal lazer kesim makinesine ihtiyacınız var?

Metal lazer kesim makinesini seçerken birçok alıcı kolayca bazı tuzaklara düşüyor ve yanlış makine ile sonuçlanıyor. İşte bunu netleştirmenize yardımcı olacak bazı sorular.

  %10 siparişlere fazladan para harcamaya hazır mısınız?

Pek çok alıcı, maksimum kesme kalınlığına çok fazla dikkat ediyor ve maksimum kesme kalınlığı yüzdesini görmezden geliyor.

Örneğin, bir alıcı 12mm-16mm paslanmaz çelik keseceğini ve güç konusunda tavsiye isteyeceğini söyledi. 6000W lazer önermek üzereyiz ve ondan önce bir soru sorduk: Kesiminizin en büyük bölümünü kaplayan metal kalınlığı nedir? Bize 4-8 mm dedi. 

Çünkü bu kalınlık 2000W ile gidebilir. Daha sonra kendisine 12mm-16mm metal kesme oranını sorduk. %10’u geçer mi? Çünkü 6000W’lık bir metal lazer kesim makinesinin fiyatı 3000W’ın en az iki katıdır. 

4 mm’den 8 mm’ye kadar paslanmaz çeliği kesmek için 2000W-3000W lazer kesim makinesi yeterlidir, ancak genellikle lazer güç zayıflaması için bir marj bırakıyoruz, bu yüzden 3000W öneriyoruz. Yani netleştirmediyseniz %10 ürün için on binlerce dolar harcamanız gerekiyor. 

Başlangıçta 2-3 yıl içinde geri ödeme alabileceğiniz ortaya çıktı, şimdi fazladan uzun yıllar beklemek zorundasın. Bununla iyi misin?

Kaliteli kesme kalınlığı ile maksimum kesme kalınlığı arasındaki farklar konusunda net misiniz?

Bilmenizi istediğimiz bir diğer şey ise, kaliteli kesim kalınlığının maksimum kesim kalınlığından farklı olduğudur.

Kaliteli Kesimi Sürekli ve Kararlı Kesim olarak tanımlıyoruz. Örnek olarak 500W’lık bir lazeri ele alalım, düzgün kesimler elde etmek istiyorsanız karbon çeliğinin kesme kalınlığını 3mm’nin altında tutsanız iyi olur. 4 mm karbon çeliği kesmek için 500 W lazeri kullandığınızda, kesim bölümü daha az düzgün olabilir. Bu nedenle, gücü seçerken, bitmiş ürünlerinizin kalitesinin gerekliliklerini de göz önünde bulundurmalısınız.

Kesintisiz, Kararlı Kesim Kalınlığı ve Gücü

GüçKarbon çelikPaslanmaz çelik
500W4mm2 mm
1000W8mm4mm
1500W10 mm5 mm
2000W15 mm6mm
3000W20 mm8mm
6000W22 mm12 mm

Maksimum Kesme Kalınlığı ve Gücü

GüçKarbon çelikPaslanmaz çelik
500W6mm3mm
1000W10 mm5 mm
1500W14 mm6mm
2000W18 mm8mm
3000W22 mm10 mm
6000W25 mm16mm

Kesme kalınlığını ve hızını belirleyen lazer jeneratörünün markası mı?

Kafası karışması kolay olan bir diğer nokta ise lazer jeneratörünün markasının kesme kalınlığını ve hızını belirleyip belirlemediğidir. Cevap kesinlikle hayır.

O halde kesme kalınlığını ve hızını ne belirler? Kesme kalınlığı ve hızı lazer jeneratörünün gücü ile belirlenir. Jeneratörün markasıyla alakası yok.

Ayrıca, ithal edilen bir lazer jeneratörünün güç zayıflaması yerli olandan daha mı yavaş?

Başka bir müşteri vakasına bakalım. İki farklı müşteriye satılan iki adet 500W metal lazer kesim makinesi bulunmaktadır. İki makinenin satın alma süresi yakın. Bir makine bir IPG lazer jeneratörü ile donatılmıştır ve diğerinde bir Raycus lazer jeneratörü (Çin’de üretilen en iyi lazer jeneratör markası) bulunur. IPG lazer kaynağına sahip makine paslanmaz çelik kesmek için, diğeri Raycus ile karbon çeliği kesmek için kullanılır. 3 yıllık kesimden sonra. paslanmaz çelik kesimi için kullanılan makine sadece 380W gücünde, diğeri ise 450W gücündedir. Size anlatmak istediğimiz güç zayıflaması veya zayıflamasıdır.

 Kesme sacı veya tüp veya her ikisi?

Metal lazer kesim makinesini seçerken, sac mı yoksa boru mu yoksa her ikisini mi keseceğinizi de onaylamalısınız. Sadece sac kesiyorsanız, sac lazer kesim makinesini seçin. Sadece tüpleri kesiyorsanız, bir tüp lazer kesim makinesi seçin. Hem sac hem de boru kesecekseniz, çok uygun maliyetli olan çift kullanımlı sac ve boru lazer kesim makinesini öneririz. Ancak sac ve boru kesim oranlarını sırasıyla dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Metal lazer kesim makinesini kimden almalısınız?

İster yerli ister yabancı bir tedarikçiden metal lazer kesim makinesi alın, makinenin maliyet etkinliğine odaklanmanızı tavsiye ederiz. Yatırım getirisini umursamıyorsanız . Bu durumda profesyonel hizmet veren bir metal lazer kesim makinesi tedarikçisi sizin için oldukça önemlidir. Bir dereceye kadar, profesyonel hizmet daha fazla katma değer anlamına gelir.

Profesyonel hizmet veren lazer ekipman tedarikçileri, ihtiyaçlarınızı ve faydalarınızı tam olarak dikkate alır, gereksiz yatırımlardan kaçınmanıza yardımcı olur. Hızlı yanıt ve kaliteli lazer makinesi sağlamanın yanı sıra, profesyonel metal lazer kesim makinesi satıcıları, tüm metal kesme endüstrisi hakkında özel bilgilere sahiptir, mevcut ve gelecekteki olası işleme gereksinimlerinizi iyi bilir, profesyonel çözümler sunar ve en çok tavsiye etmek için yerinizde durmaktadır. konfigürasyonu veya maliyeti en yüksek olanı satmayı başarmak yerine uygun makine.

Robart LAZER’in kuruluşunun en başından beri yaptığı şey budur . Bir fabrika olarak, sadece kaliteli makineler sağlamayı taahhüt etmiyoruz, aynı zamanda müşterilerden de sorumluyuz. Bir lazer makinesi önermeden önce, genellikle kesim yönteminizi ve kesim maliyetinizi analiz ederiz.

Sorular normalde şöyle başlar:

  • Fabrikanızdaki kesim yöntemi nedir? Kesme makinesi, delme makinesi, plazma, tel kesme, su jeti veya lazer?
  • Ne tür metal sac kesiyorsunuz? Kesiminizin maksimum metal kalınlığı nedir? Ve kesiminizin %90’ını oluşturan sacın kalınlığı nedir? Doğruluk şartı nedir?
  • Bu tür metallerin dış kaynak maliyetini biliyor musunuz? ve aylık üretim maliyeti (malzeme maliyeti hariç)?

Neden bu soruları soruyoruz? Aslında, tek yaptığımız yatırım getirinizi hesaplamak

Detaylı bilgi için bizi arayınız.

 

Bir yanıt yazın

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?